Stratégia vzdelávacej politiky v kontexte znalostnej ekonomiky

1. Názov Stratégia vzdelávacej politiky v kontexte znalostnej ekonomiky
    Aut.údajeIveta Dudová
    Autorlupa Dudová Iveta EUBFNHKSR - Katedra sociálneho rozvoja a práce NHF
    Zdroj.dok.lupa Makroekonomické súvislosti konvergencie ekonomiky Slovenskej republiky ku eurozóne : elektronický zborník príspevkov z medzinárodnej vedeckej konferencie : Bratislava, 5.-6. november 2009. S. [1-7]. - Bratislava : Katedra ekonomickej teórie NHF EU, 2009. ISBN 978-80-225-2822-1
    Vyd.údajeTab.
    PoznámkyVEGA 1/0501/09. - Res. angl., slov. Bibliogr. odkazy
    Druh dok.rozpis článkov z elektronických zdrojov
    Jazyk dok.slovenčina
    KrajinaSlovenská republika
    Systematikalupa 37 - Výchova. Vzdelávanie. Vyučovanie
    Heslálupa ekonomika vedomostná * lupa učiaca sa organizácia * lupa vzdelávanie * lupa vzdelávanie vysokoškolské * lupa kvalita * lupa efektívnosť vzdelávania
    AnotáciaV kontexte formovania znalostnej ekonomiky a učiacej sa spoločnosti v podmienkach Európskej únie sa postupne formuje európsky priestor znalostí. Nový strategický rámec národných vzdelávacích politík vymedzuje štyri dlhodobé strategické ciele, ktorými sú celoživotné vzdelávanie a mobilita, zlepšenie kvality a efektívnosti vzdelávania a odbornej prípravy, presadzovanie rovnosti, sociálnej súdržnosti a aktívneho občianstva, posilnenie kreativity a inovácií, vrátane podnikania, na všetkých úrovniach vzdelávacieho systému. Rozvoj vzdelávacej politiky v rámci týchto priorít v budúcnosti bude podporovať otvorená metóda koordinácie, ktorá pomôže prostredníctvom vzájomného učenia sa odpovedať na výzvy starnutia populácie, nedostatočné zručnosti pracovnej sily a globálnu konkurenciu.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Báza dátPUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ EU
    Archív EPCE10 00114-006, originál dokumentu