Alternatívne peniaze a ich vplyv na podniky

1. Názov Alternatívne peniaze a ich vplyv na podniky
    Preklad názvuImpacts of alternative money on businesses
    Aut.údajeDominik Orfánus
    Autorlupa Orfánus Dominik EUBFPMKPO - Katedra podnikovohospodárska FPM
    Zdroj.dok.lupa Ekonomika, financie a manažment podniku III. : medzinárodná vedecká konferencia doktorandov Fakulty podnikového manažmentu EU v Bratislave : Bratislava, 5.11.2009. S. [1-5]. - Bratislava : Fakulta podnikového manažmentu EU, 2009. ISBN 978-80-225-2851-1
    Druh dok.rozpis článkov z elektronických zdrojov
    Jazyk dok.slovenčina
    KrajinaSlovenská republika
    Systematikalupa 336.74 - Peniaze. Mena
    Heslálupa peniaze * lupa tovar * lupa služby * lupa práca * lupa podnik * lupa obchod
    AnotáciaAlternatívnou menou nie je nič iné ako vlastné ceniny, prípadne komunitné peniaze, či časové peniaze. Najfrekventovanejší systém doplnkových mien, ktorý v súčasnom svete funguje, je miestny výmenný systém obchodovania. Vo viacerých častiach sveta dnes bez problémov fungujú "časové peniaze". Za službu pre niekoho v systéme časových peňazí si človek zapíše kredit rovnajúci sa minutám alebo hodinám, ktoré odpracoval. Kameňom úrazu viacerých lokálnych projektov platidiel je ich akceptovateľnosť. Alternatívne platidlá môžu spoločnosti využívať aj na transakcie medzi sebou akoby bartrovali tovary a služby. Zvyšovanie sa nezamestnanosti v niektorých regiónoch môže vytvoriť prostredie, kde bude nutné využiť alternatívnu menu, aby sa nezastavil ekonomický život.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Báza dátPUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ EU
    Archív EPCE10 00187-054, originál dokumentu