Európska dimenzia verejnej správy

Aut.údajeSilvia Matúšová, Mária Tokárová
    Autorlupa Matúšová Silvia
    Spoluautorilupa Tokárová Mária EUBFNHKHP - Katedra hospodárskej politiky FNH
    Zdroj.dok.Rozvoj verejnej správy vo svetle aktuálneho akademického výskumu : zborník príspevkov z medzinárodného vedeckého seminára, Bratislava, 23. apríl 2009. S. 58-64. - Bratislava : Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave, 2009. ISBN 978-80-89143-92-4
    PoznámkyRes. angl., slov. Bibliogr. odkazy
    Druh dok.rozpis článkov zo zborníkov
    Jazyk dok.slovenčina
    KrajinaSlovenská republika
    Systematikalupa 351/354 - Verejná správa. Štátna správa
    Heslálupa správa verejná * lupa Slovensko * lupa Európska únia
    AnotáciaPäťročné členstvo SR v EÚ nanovo stavia do popredia význam a úlohy verejnej správy v období pred vstupom a v podmienkach členstva. V predsvstupovom období sa aj inštitúcie verejnej správy museli vyrovnať s požiadavkami kodanských kritérií a osvojovať si zásady európskeho administratívneho priestoru a dobrej správnej praxe, ktoré v súčasnosti rozvíjajú implementáciou acquis communautaire.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Báza dátPUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ EU
    Archív EPCE10 00172-001, kópia plného textu