Hedging menového rizika

1. Názov Hedging menového rizika
    Preklad názvuHedging of currency risk
    Autorské údajeGabriela Szárazová
    Autor Szárazová Gabriela EUBFPMKPF - Katedra podnikových financií FPM
    Zdrojový dokument Ekonomika, financie a manažment podniku III. : medzinárodná vedecká konferencia doktorandov Fakulty podnikového manažmentu EU v Bratislave : Bratislava, 5.11.2009. S. [1-7]. - Bratislava : Fakulta podnikového manažmentu EU, 2009. ISBN 978-80-225-2851-1
    Systematika 336.76 - Burzovníctvo. Peňažný trh
    Heslá hedging * deriváty * dlhopisy * trh finančný * investície * mena * riziko kurzové
    AnotáciaHedging a hedgingové stratégie. Statický hedging. Dynamický hedging. Príklad využitia statického hedgingu. Hedging devízovej expozície. Dôvody, prečo nehedgovať devízovú expozíciu. Dôvody, prečo hedgovať. Kedy nemá zmysel zabezpečiť devízovú expozíciu.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Archív EPCE10 00187-068, originál dokumentu