Architektúra orientovaná na služby

Preklad názvuService oriented architecture
    Aut.údajeAnna Hamranová
    Autorlupa Hamranová Anna EUBFPMKIM - Katedra informačného manažmentu FPM
    Zdroj.dok.lupa Ekonomika, financie a manažment podniku III. : medzinárodná vedecká konferencia doktorandov Fakulty podnikového manažmentu EU v Bratislave : Bratislava, 5.11.2009. S. [1-10]. - Bratislava : Fakulta podnikového manažmentu EU, 2009. ISBN 978-80-225-2851-1
    Vyd.údajeGrafy, obr.
    Druh dok.rozpis článkov z elektronických zdrojov
    Jazyk dok.slovenčina
    KrajinaSlovenská republika
    Systematikalupa 681.3 - Stroje a zariadenia na spracovanie dát. Počítače
    Heslálupa technológie informačné * lupa technológie komunikačné * lupa systémy informačné podnikové * lupa služby * lupa architektúra
    AnotáciaSOA (Services oriented architecture) sa popisuje ako architektúra, v ktorej sú všetky funkcie, alebo služby definované popisným jazykom a majú aplikačné rozhrania, prostredníctvom ktorých môžu byť tieto služby využívané v rámci procesov organizácií (business processes). Architektúra orientovaná na služby je jednou z možností ako zvýšiť efektivitu podnikových IS/IT, ako prepojiť IS/IT s podnikovými procesmi, najmä s hlavnou podnikateľskou činnosťou. Výsledky prieskumu ukazujú, že pojem SOA sa zatiaľ dostáva do povedomia manažérov slovenských podnikov len veľmi pomaly.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Báza dátPUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ EU
    Archív EPCE10 00187-084, originál dokumentu