Opatrenia predchádzajúce oceneniu v transferovom oceňovaní

1. Názov Opatrenia predchádzajúce oceneniu v transferovom oceňovaní
    Preklad názvuAdvanced pricing agreement in transfer pricing
    Aut.údajeZuzana Kvasničková
    Autorlupa Kvasničková Zuzana EUBFPMKPF - Katedra podnikových financií FPM
    Zdroj.dok.lupa Ekonomika, financie a manažment podniku III. : medzinárodná vedecká konferencia doktorandov Fakulty podnikového manažmentu EU v Bratislave : Bratislava, 5.11.2009. S. [1-8]. - Bratislava : Fakulta podnikového manažmentu EU, 2009. ISBN 978-80-225-2851-1
    PoznámkyRes. angl., slov. Bibliogr. odkazy
    Druh dok.rozpis článkov z elektronických zdrojov
    Jazyk dok.slovenčina
    KrajinaSlovenská republika
    Systematikalupa 336.2 - Dane. Poplatky. Dávky. Odvody
    Heslálupa oceňovanie transferové * lupa dane z príjmov * lupa zdaňovanie * lupa podnik * lupa ceny * lupa legislatíva
    AnotáciaJednou z významných oblastí medzinárodných daní je transferové oceňovanie. Problematika odsúhlasovania transferového oceňovania ako nástroja na vyhýbanie sa konfliktom s daňovou správou v danej oblasti. Charakteristika - čo sú opatrenia predchádzajúce oceneniu (OPO), druhy opatrení a proces odsúhlasovania. Výhody a nevýhody OPO a legislatíva SR. Analýza odsúhlasovania metódy transferového oceňovania v porovnaní s odsúhlasením ceny, resp. spôsobu stanovenia ceny.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Báza dátPUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ EU
    Archív EPCE10 00187-087, originál dokumentu