Leniency program

1. Názov Leniency program
    Aut.údajeDarina Zwiebová
    Autorlupa Zwiebová Darina EUBFPMKPO - Katedra podnikovohospodárska FPM
    Zdroj.dok.lupa Ekonomika, financie a manažment podniku III. : medzinárodná vedecká konferencia doktorandov Fakulty podnikového manažmentu EU v Bratislave : Bratislava, 5.11.2009. S. [1-7]. - Bratislava : Fakulta podnikového manažmentu EU, 2009. ISBN 978-80-225-2851-1
    Druh dok.rozpis článkov z elektronických zdrojov
    Jazyk dok.slovenčina
    KrajinaSlovenská republika
    Systematikalupa 347.7 - Obchodné právo
    Heslálupa súťaž hospodárska * lupa kartely * lupa konkurencia * lupa pokuty * lupa dohody * lupa hospodárstvo trhové
    AnotáciaNiektoré typy dohôd obmedzujúcich súťaž, najmä tie, uzatvorené medzi konkurentmi a týkajúce sa určenia cien, delenia trhov, obmedzovania výroby alebo koordinácie správania v procese verejného obstarávania, patria medzi najzávažnejšie porušenia zákona o ochrane hospodárskej súťaže (tieto typy dohôd sa nazývajú aj kartelové dohody) s výrazným negatívnym dopadom na spotrebiteľa, ako aj na celé odvetvie. Odhaľovať tieto dohody a chrániť hospodársku súťaž umožňuje leniency program - program miernejšieho režimu pri udeľovaní pokút, nazývaný aj programom zhovievavosti.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Báza dátPUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ EU
    Archív EPCE10 00187-091, originál dokumentu