výskum aplikovaný

Heslovýskum aplikovaný
    Heslo anglickyapplied research
    Ekokód001.891/.892 - Výskum. Vývoj
    Zdroj overenia údajovSivák Rudolf a kol. Slovník znalostnej ekonomiky, Bratislava: Sprint dva, 2011, s. 16  : Jeden z dvoch druhov výskumu (základný a aplikovaný). Pri riešení výskumných problémov sa aplikovaný výskum opiera o výsledky základného výskumu, hľadá odpovede na otázky týkajúce sa praktických problémov alebo špecifických informácií o danej oblasti sociálnej reality. V súčasnosti sa však aplikovaný výskum nechápe ako protiklad základného výskumu: oba druhy sa prelínajú, ich nadväznosť je obojstranná. Aplikovaný výskum zabezpečujú vysoké školy, ústavy rezortu školstva a výskumu.
    predmetové heslo