Nezamestnanosť a ekonomický rast

1. Názov Nezamestnanosť a ekonomický rast
    Preklad názvuUnemployment and economic growth
    Autorské údajeSergej Vojtovič, Emília Krajňáková
    Autor Vojtovič Sergej
    Spoluautori Krajňáková Emília
    Zdrojový dokument Sociálno-ekonomická revue : vedecký časopis Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Roč. 1, č. 1 (október 2003), s. 118-124. - Trenčín : Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne. ISSN 1336-3727
    Systematika 331.56 - Nezamestnanosť
    Heslá nezamestnanosť * Slovensko * rast hospodársky * krajiny vyspelé * transformácia * SVE * miera nezamestnanosti * produkt domáci hrubý
    AnotáciaSkúmanie trendov vo vzťahu medzi nezamestnanosťou a hospodárskym rozvojom Slovenska a ich porovnávanie s podobnými trendami v iných transformujúcich sa ekonomikách stredných a východoeurópskych krajín. Zákonitosti medzi mierou nezamestnanosti a tempami rastu hrubého domáceho produktu. Odlišnosti v zákonitostiach medzi mierou nezamestnanosti a tempom hospodárskeho rozvoja vyspelých a transformujúcich sa ekonomík.
    Čísla2003: 1