Rozvoj a bezpečnosť na prahu nového milénia

1. Názov Rozvoj a bezpečnosť na prahu nového milénia
    Autorské údajeIgor Kucer
    Autor Kucer Igor EUBFMV - Fakulta medzinárodných vzťahov
    Zdrojový dokument Medzinárodné vzťahy na prahu 3. tisícročia : rozširovanie EÚ ako míľnik? : 1. medzinárodná vedecká konferencia doktorandov : zborník prác. S. 123-125. - Bratislava : Vydavateľstvo Ekonóm, 2002 / Mattoš Boris ; Ekonomická univerzita v Bratislave Fakulta medzinárodných vzťahov. ISBN 80-225-1562-0
    Systematika 327 - Medzinárodná politika. Medzinárodné politické vzťahy. Svetová politika. Zahraničná politika
    Heslá svet * bezpečnosť * politika bezpečnostná * chudoba * menšiny národnostné * vzťahy politické medzinárodné * Európa * Európska únia
    AnotáciaHodnotenie a bilancovanie s príchodom nového milénia. Spoločensko-politické pomery vo svete. Väčšina vojen dneška sú vojny medzi chudobnými. Každý krok, ktorý vedie k redukcii chudoby a k dosiahnutiu ekonomického rastu je krokom k prevencii konfliktov. Chudobné krajiny, práva menšinových skupín, choroby. Hlavný fenomén - globalizácia. Príležitosti a problémy, ktoré so sebou nesie. Význam "obnovenej" Európy. Zjednotená a stabilná Európa a Európska únia hrajú hlavnú rolu v medzinárodných vzťahoch.