Trhové štruktúry, niektoré ich problémy a súvislosti

1. Názov Trhové štruktúry, niektoré ich problémy a súvislosti
    Preklad názvuMarket structure, their problems and relations
    Autorské údajeMária Tokárová
    Autor Tokárová Mária EUBFNHKHP - Katedra hospodárskej politiky FNH
    Zdrojový dokument E + M. Ekonomie a management : vědecký ekonomický časopis. Roč. 7, č. 1 (2004), s. 12-19. - Liberec : Technická univerzita v Liberci, Hospodářská fakulta, 2004. ISSN 1212-3609
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 339.13 - Trh všeobecne. Analýza trhu
    Heslá trh * trh relevantný * koncentrácia * výrobcovia * indexy * konkurencia * vzťahy trhové * konkurencia trhová * monopoly * inovácia * výkonnosť
    AnotáciaK všeobecne známym problémom pri určovaní typu trhovej štruktúry pre daný konkrétny trh alebo odvetvie patrí predovšetkým vymedzenie relevantného trhu. Relevantný trh sa všeobecne chápe ako priestorový (geografický) a časový súbeh ponuky a dopytu takých tovarov, ktoré sú na uspokojenie určitých potrieb z hľadiska užívateľa zhodné alebo vzájomne zastupiteľné. Základné východiská určovania trhových štruktúr a niektoré ich problémy. Shumpeterove hypotézy, vychádzajúce zo skutočnosti, že monopol má významnú trhovú silu a inovácie sú tým prostriedkom, prostredníctvom ktorým ju obnovuje. Inovačná aktivita sa všeobecne považuje za najintenzívnejšiu v štruktúre trhu. Súvislosti chápania vzťahu monopolov, technického monopolu a výkonnosti.
    Kategória EPCOdborné práce v zahraničných nekarentovaných časopisoch
    Odkazy (1) - PUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ
    Archív EPCE04 00656-001, FNH - Archív EPC, kópia plného textu