Zahraničné modely dávajú poučenie

Preklad názvuForeign models enlighten
    Autorské údajePavel Straka
    Autor Straka Pavel
    Zdrojový dokument Verejná správa : časopis vlády pre štátnu správu a samosprávu. Roč. 62, č. 6 (2007), s. 14-15. - Bratislava : Vláda Slovenskej republiky, 2007. ISSN 1335-7883
    Systematika 37 - Výchova. Vzdelávanie. Vyučovanie
    Heslá školy súkromné * zariadenia školské * financovanie * legislatíva * štát * Európska únia
    AnotáciaFinancovanie súkromných škôl a školských zariadení vo vybraných európskych štátoch. Súkromné vzdelávanie má veľmi diverzifikovanú podobu. Tri skupiny krajín EÚ podľa vzťahov medzi súkromným vzdelávaním a verejnými orgánmi - financovanie. Školská legislatíva. Podmienky na zriaďovanie súkromných škôl. Určujúci je štát.
    Čísla2007: 1-26