1. Názov Kapitálová struktura - dlouhodobý problém výnosového oceňování podniku (několik poznámek k vybraným problémům)
    Preklad názvuCapital structure - a long-lasting problem of income approach to business valuation
    Autorské údajeMiloš Mařík
    Autor Mařík Miloš
    Zdrojový dokument Acta oeconomica Pragensia : vědecký časopis Vysoké školy ekonomické v Praze. Roč. 14, č. 1 (2006), s. 108-124. - Praha : Vysoká škola ekonomická, 2006. ISSN 0572-3043
    Jazyk dokumentučeština
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 657.9 - Ocenenie. Odhady
    Heslá oceňovanie * ohodnocovanie podniku * hodnota podniku * štruktúra kapitálová * metódy ekonomicko-matematické * ukazovateľ EVA
    AnotáciaProblematika vzájomného vzťahu medzi kapitálovou štruktúrou a hodnotou podniku. Postup oceňovania podniku metódami DCF WACC a metódou totálneho cash flow, ktoré obe spadajú pod metódu DCF entity. Odvodenie reagenčných funkcií a metóda DCF APV.
    Čísla2006: 1-5