Pracovno-profesionálna etika

1. Názov Pracovno-profesionálna etika
    Autorské údajeEmil Burák
    Autor Burák Emil
    Zdrojový dokument Práce a mzdy bez chýb, pokút a penále. Č. 10 (2008), s. 91-92. - Žilina : Poradca, 2008. ISSN 1337-060X
    Systematika 17 - Etika. Morálka
    Heslá hospodárstvo trhové * práca * štýl pracovný * etika * etika manažérska * etika podniková * Slovensko
    AnotáciaProfilovanie pracovného štýlu na Slovensku za roky 1990-2008 v podmienkach trhovej ekonomiky prinieslo rôzne nové fenomény do pracovného procesu. Subjektívne náhľady na dodržiavanie pracovnej etiky, firemnej lojality, firemnej kultúry. Získanie dlhodobého produktívneho statusu "job credibility" si žiada aj prevenciu voči riziku nedorozumení a chybnej komunikácie. Takouto systémovou prevenciou sú nepochybne aj opisy pracovnej činnosti (pracovné náplne) zamestnancov. Zdanlivo malé a dlho neriešené riziko nedorozumení v pracovných vzťahoch môže znamenať často aj predzvesť veľkého rizika - končiaceho až krachom firmy.
    Čísla2008: 7-12