Konkurenčná výhoda - predpoklad pre vytvorenie úspešného podniku

1. Názov Konkurenčná výhoda - predpoklad pre vytvorenie úspešného podniku
    Aut.údajePetra Pötheová
    Autorlupa Pötheová Petra EUBFPMKPM - Katedra manažmentu FPM
    Zdroj.dok.lupa Scientia Iuventa 2009 : medzinárodná doktorandská konferencia : proceedings of reviewed papers from international scientific conference of PhD. students. S. [1-12]. - Banská Bystrica : Centrum rozvoja doktorandov Ekonomickej fakulty UMB v Banskej Bystrici, 2009. ISBN 978-80-8083-793-8
    Vyd.údajeObr.
    PoznámkyRes. angl., slov. bibliogr. odkazy
    Druh dok.rozpis článkov z elektronických zdrojov
    Jazyk dok.slovenčina
    KrajinaSlovenská republika
    Systematikalupa 339.137 - Konkurencia
    Heslálupa podnik * lupa výhody konkurenčné * lupa vedomosti * lupa kríza hospodárska
    AnotáciaKonkurenčná výhoda je jedným z nástrojov na zabezpečenie dlhodobej úspešnosti podnikov na trhu a nástrojom na zmiernenie dopadov krízy. Konkurenčná výhoda spočíva v tom, ako vedia podniky jednotlivé aktivity využívať tak, aby podporovali jedna druhú. Schopnosti organizácie, inovácie a ľudské zdroje by mali tvoriť základ pre vytváranie konkurenčných výhod v súčasnom turbulentnom a dynamickom prostredí. Konkurenčné výhody sú v súčasnosti najmä schopnosti a znalosti organizácie.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Odkazylupa (1) - PUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ
    Archív EPCE10 00130-003, originál dokumentu