Strategický význam riadenia subkultúr v podniku

1. Názov Strategický význam riadenia subkultúr v podniku
    Preklad názvuStrategic merit of subcultures management in corporation
    Autorské údajeHana Roháľová-Ilkivová
    Autor Roháľová-Ilkivová Hana EUBFPMKPM - Katedra manažmentu FPM
    Zdrojový dokument Ekonomika, financie a manažment podniku III. : medzinárodná vedecká konferencia doktorandov Fakulty podnikového manažmentu EU v Bratislave : Bratislava, 5.11.2009. S. [1-6]. - Bratislava : Fakulta podnikového manažmentu EU, 2009. ISBN 978-80-225-2851-1
    Systematika 65.011.1 - Politika podnikania. Podniková stratégia
    Heslá kultúra podniková * riadenie podnikové * vedenie ľudí * vedenie podniku * manažéri * zamestnanci * hodnota * konflikty
    AnotáciaPodnikovú kultúru treba chápať ako niečo, čo vytvára spojenie medzi ľuďmi. Spolužitie je možné len vtedy, keď majú ľudia niečo spoločné. Túto funkciu spĺňa podniková kultúra, ktorá stabilizuje a posilňuje chod podniku. Homogénna podniková kultúra existuje len v začiatkoch podnikania, ak vôbec, a skôr sú typické heterogénne kultúry so subkultúrami. Proces riadenia subkultúr nie je jednoduchý a je nutné pre manažérov, aby boli skúsení, aby mali cit pre podnikové prostredie a medziľudské vzťahy. Len tak môžu pozerať na subkultúry ako na prirodzené časti podniku a viesť ich cielene istým smerom.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Archív EPCE10 00187-060, originál dokumentu