Hodnotenie dopadu fiškálnej decentralizácie na miestne rozpočty SR

1. Názov Hodnotenie dopadu fiškálnej decentralizácie na miestne rozpočty SR
    Autorské údajeLenka Horváthová
    Autor Horváthová Lenka Technická univerzita v Košiciach
    Zdrojový dokument EDAMBA 2009 : medzinárodná vedecká konferencia doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov : zborník : international scientific conference for doctoral students and young researchers : proceedings. S. 55-61. - Bratislava : Vydavateľstvo EKONÓM, 2009. ISBN 978-80-225-2873-3 Obr., vzorec.
    PoznámkyVEGA 1/0253/08.. - Res. angl. Bibliogr. odkazy. - článok je publikovaný v rámci projektu VEGA 1/0253/08.
    Systematika 330.341.4 - Štruktúrne zmeny
    Heslá decentralizácia * reformy štruktúrne * samospráva * pravidlá rozpočtové * Slovensko * mestá * obce
    AnotáciaProces fiškálnej decentralizácie na Slovensku zameraný na kvantifikáciu finančnej autonómie miest a obcí SR. Fiškálna decentralizácia a etapy fiškálnej decentralizácie v SR. Ciele fiškálnej decentralizácie. Vývoj finančnej autonómie miest a obcí SR za obdobie rokov 2000 - 2008.