Produkčné schopnosti slovenského ovocinárstva v podmienkach trhovej ekonomiky

1. Názov Produkčné schopnosti slovenského ovocinárstva v podmienkach trhovej ekonomiky
    Autorské údajeViktor Porhajaš, Peter Bielik, Izabela Adamičková
    Autor Porhajaš Viktor
    Spoluautori Bielik Peter Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre
    Adamičková Izabela
    Zdrojový dokument Acta oeconomica et informatica : vedecký časopis pre ekonomiku a informatiku v poľnohospodárstve. Roč. 12, č. 1 (2009), s. 5-10. - Nitra : Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, 2009. ISSN 1335-2571 Grafy, tab.
    Systematika 633/635 - Poľné plodiny. Ovocinárstvo. Záhradkárstvo
    Heslá podnik poľnohospodársky * ovocinárstvo * produkcia * spotreba * ceny odbytové * ceny výrobcov
    AnotáciaAutori skúmajú produkčnú schopnosť slovenského ovocinárstva v podmienkach trhovej ekonomiky so zameraním na možnosti zvyšovania produkcie z jednotky plochy pri rešpektovaní ekonomickej efektívnosti výroby jednotlivých druhov ovocia. Sledujú hodnotenie súčasného stavu ovocinárskej výroby, jej produkčnú schopnosť, výmeru, spotrebu, realizačné ceny výrobcov a odbytové ceny. Pri analýze vychádzajú z kalkulácie vlastných nákladov vo vybranom poľnohospodárskom podniku, ktorý je lídrom v ovocinárskej výrobe.
    URLhttp://www.fem.uniag.sk/acta/en/13/acta_oeconomica_et_informatica/content/2009/1/671/
    Zväzky2009: 1-2