Trh zdravotníckych služieb a jeho regulácia

1. Názov Trh zdravotníckych služieb a jeho regulácia
    Preklad názvuHealth care market and its regulation
    Autorské údajeAndrea Čunderlíková
    Autor Čunderlíková Andrea
    Zdrojový dokument Acta aerarii publici : vedecký časopis Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Roč. 5, č. 1 (2008), s. 5-17. - Banská Bystrica : Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela, 2008. ISSN 1336-8818
    Systematika 614 - Verejné zdravotníctvo
    Heslá zdravotníctvo verejné * ochrana zdravia * starostlivosť zdravotná * regulácia * trh * spotrebitelia * poplatky * služby * legislatíva * technológie nové * Slovensko
    AnotáciaEkonomická podstata zdravotníckych služieb. Regulácia špecifického trhu zdravotníckych služieb. Pozitívne a negatívne účinky regulácie. Trhové trendy a faktory vplyvu - prevratné technológie a vývojové postupy na trhu zdravotníckych služieb. Vývoj regulácie zdravotníckych služieb v Slovenskej republike. Regulácia formou spoluúčasti pacienta.
    Čísla2008: 1-2