Životné poistenie a jeho súčasný vývoj

1. Názov Životné poistenie a jeho súčasný vývoj
    Preklad názvuLife insurance and its current development
    Autorské údajeOto Košík
    Autor Košík Oto Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Zdrojový dokument Acta aerarii publici : vedecký časopis Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Roč. 5, č. 1 (2008), s. 66-74. - Banská Bystrica : Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela, 2008. ISSN 1336-8818 Obr., tab., vzorce
    Systematika 368 - Poisťovníctvo
    Heslá poistenie životné * riziko * poistné * poistníci * poisťovatelia * poistenie neživotné * poisťovne komerčné
    AnotáciaŽivotné poistné riešenia v súčasnosti. Životné poistenie ako doplnok dôchodkového systému. Vývoj v oblasti životného poistenia. Poistenie a riziká. Teória stanovenia výšky poistného pri životnom poistení. Praktický pohľad na sadzbu poistného pri životnom poistení. Sadzby poistenia pri rôznych produktoch neživotného poistenia. Životné poistenie ako efektívna forma krytia vytypovaných rizík.
    Zväzky2008: 1-2