Analýza textu ako základný prostriedok rozvíjania čitateľskej zručnosti

1. Názov Analýza textu ako základný prostriedok rozvíjania čitateľskej zručnosti
    Autorské údajeTatiana Hrivíková
    Autor Hrivíková Tatiana EUBUJA - Ústav jazykov EU
    Zdrojový dokumentFórum cudzích jazykov : časopis pre jazykovú komunikáciu a výučbu jazykov. Roč. 2, č. 1 (2010), s. 23-34. - [Sládkovičovo] : Ústav jazykov a odbornej komunikácie, Vysoká škola Visegrádu v Sládkovičove, 2010. ISSN 1337-9321 Sch.
    PoznámkyRes. angl., slov. Bibliogr. odkazy
    Systematika 8 - Jazykoveda. Filológia. Literatúra
    Heslá jazykoveda * jazyky cudzie * študenti * štúdium vysokoškolské
    AnotáciaRozvíjanie čítania s porozumením je dôležitou súčasťou jazykovej prípravy najmä na fakultách nefilologického zamerania. Význam tejto zručnosti nemožno podcenovať predovšetkým v oblasti profesionálnej komunikácie. Analýza textu, pochopenie kontextu a budovanie skúsenostného komplexu významne prispieva k zlepšeniu čitateľskej zručnosti jednotlivca. Študent - čitateľ potrebuje získať dostatočné poznatky o štruktúre textu, princípoch výstavby vetných i nadvetných celkov a zároveň spoznávať a používať prostriedky kohézie a koherencie v texte ako aj využívať rôzne techniky čítania, ktoré napomáhajú pri riešení problémov s porozumením.
    Kategória EPCVedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Archív EPCE10 00578-002, originál dokumentu