Európsky systém nadnárodnej regulácie finančných trhov

1. Názov Európsky systém nadnárodnej regulácie finančných trhov
    Preklad názvuEuropean system of supranational regulation of financial market
    Autorské údajeEmília Zimková
    Autor Zimková Emília Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Zdrojový dokument Acta aerarii publici : vedecký časopis Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Roč. 6, č. 2 (2009), s. 115-117. - Banská Bystrica : Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela, 2009. ISSN 1336-8818 Obr.
    Systematika 339.72 - Medzinárodný platobný styk. Medzinárodný peňažný a kapitálový trh
    Heslá trh finančný medzinárodný * regulácia trhu * služby finančné * integrácia ekonomická medzinárodná * dohľad bankový * riziko finančné * Európska únia
    AnotáciaCharakteristika sektorových a integrovaných národných modelov regulácie finančných služieb. Proces budovania Jednotného trhu finančných služieb a intštitucionalizácia Európskeho syxstému finančného dohľadu a Európskej rady pre systémové riziko, ktoré budú od roku 2010 zabezpečovať nadnárodnú reguláciu finančných trhov v Európskej únii.
    Zväzky2009: 1-2