Prišiel ten správny čas na zmenu ?

1. Názov Prišiel ten správny čas na zmenu ?
    Autorské údajeJulianna Moravová
    Autor Moravová Julianna EUBFNHKBF - Katedra bankovníctva a medzinárodných financií FNH
    Zdrojový dokument FIN STAR NET 2010 : zborník recenzovaných príspevkov z medzinárodnej vedeckej konferencie : 10.-11. marec 2010. S. [1-5]. - Bratislava : Vydavateľstvo Fin Star, 2010. ISBN 978-80-970244-2-0
    Systematika 339.74 - Devízová politika. Konvertibilita
    Heslá euro * dolár * ropa * ceny
    AnotáciaSúčasná situácia v oblasti súperenia eura ako vychádzajúcej hviezdy a dolára ako dlhoročnej stálice v denominácii svetového obchodu s ropou. Už od roku 1974 mal dolár monopolné postavenie pri denominácii cien ropy na celom svete. Do roku 1999 neexistoval žiaden relevantný súper, ktorý by ohrozil jeho postavenie v tejto oblasti. Avšak v súvislosti so vznikom a etablovaním sa eura ako pomerne stabilnej svetovej meny sa vynorila otázka, či neprišiel ten pravý čas na zmenu.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Archív EPCE10 00543-007, originál dokumentu