Institutionalism and it`s spatial dimension

1. Názov Institutionalism and it`s spatial dimension
    Preklad názvuInštitucionalizmus a jeho prierezový rozmer
    Autorské údajeJan Sucháček
    Autor Sucháček Jan VŠB-TU v Ostrave, CZ
    Zdrojový dokument Region direct : the international scientific journal : medzinárodný vedecký časopis. Roč. 1, č. 2 (2008), s. 24-43. - Banská Bystrica : Regionálne európske informačné centrum Banská Bystrica, 2008. ISSN 1337-8473 Sch.
    PoznámkyRes. angl., slov. Bibliogr. odkazy
    Jazyk dokumentuangličtina
    Systematika 330.8 - Dejiny ekonomických teórií, učení, ekonomického myslenia, hospodárskych dogiem
    Heslá inštitucionalizmus * inštitúcie verejnoprávne * regióny * rozvoj regionálny * rast hospodársky
    AnotáciaStimuly ekonomického rastu a rozvoja, ktoré sú priestorovo dosť rozdielnymi javmi, sa vyskytujú v rámci širšej sociálnej štruktúry. Inštitucionalizmus, ktorý sa sústreďuje na socioekonómiu, sa stáva častým zdrojom inšpirácie pre regionálne štúdie. Popis inštitucionalizmu od jeho začiatkov a jeho vhodnosť v oblasti regionálneho rastu a vývoja. Inštitucionálne prvky sú v súčasnosti nevyhnutnou súčasťou regionálnych štúdií z dôvodu ich praktickej orientácie.
    Zväzky2008: 1-2