Moderné teórie ekonomického rastu v teoretickej a historickej perspektíve

1. Názov Moderné teórie ekonomického rastu v teoretickej a historickej perspektíve
    Preklad názvuModern economic growth theories in historical and theoretical perspective
    Autorské údajeMartin Lábaj
    Autor Lábaj Martin EUBFNHKHP - Katedra hospodárskej politiky FNH
    Zdrojový dokument Nová ekonomika : vedecký časopis Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Roč. 3, č. 1 (2010), s. 53-67. - Bratislava : Národohospodárska fakulta EU, 2010. ISSN 1336-1732
    PoznámkyAV 4/2001/08. - Príspevok vznikol pri riešení úloh AV č. 4/2001/08 "Možnosti prognózovania reálnej konvergencie SR k EÚ"
    Systematika 330.35 - Hospodársky rast
    Heslá rast hospodársky * rozvoj hospodársky * teórie ekonomické * dejiny teórií ekonomických
    AnotáciaModerné teórie ekonomického rastu - neoklasická teória a endogénne teórie rastu. Začiatky formovania moderných teórií ekonomického rastu. Evolúčne teórie ekonomického rastu. Kumulatívne teórie ekonomického rastu a teórie technologickej medzery.
    Kategória EPCVedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Archív EPCE10 00874-001, kópia plného textu
    Čísla2010: 1-4