Nerovnosť príjmového rozdelenia na Slovensku

1. Názov Nerovnosť príjmového rozdelenia na Slovensku
    Preklad názvuIncome distribution inequality in the Slovakia
    Autorské údajeErika Ľapinová
    Autor Ľapinová Erika Ústav vedy a výskumu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Zdrojový dokument Nové výzvy pre sociálnu politiku v období globálnej krízy : elektronický zborník príspevkov z medzinárodnej vedeckej konferencie : Bratislava, 27. máj 2010. - Bratislava : [Národohospodárska fakulta EU], 2010. ISBN 978-80-225-2973-0 Grafy, tab.
    PoznámkyRes. angl., slov. Bibliogr. odkazy
    Systematika 330.59 - Životná úroveň
    Heslá príjmy * domácnosti * situácia finančná obyvateľstva * príjmy rodinné * podmienky životné * chudoba * vylúčenie sociálne
    AnotáciaVývoj nerovnosti príjmového rozdelenia domácností a osôb v domácnostiach v rokoch 2005 až 2008. Analýza príjmového rozdelenia jednotlivých typov domácností s deťmi a bez detí. Ohrozenie týchto domácností rizikom chudoby a sociálneho vylúčenia.