Nová sociálna politika ako výzva globalizácie

1. Názov Nová sociálna politika ako výzva globalizácie
    Autorské údajeGabriela Korimová, Mária Uramová, aut. Katarína Jakab
    Autor Korimová Gabriela Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Spoluautori Uramová Mária Ekonomická fakulta, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Ďalší autori Jakab Katarína Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Zdrojový dokument Nové výzvy pre sociálnu politiku v období globálnej krízy : elektronický zborník príspevkov z medzinárodnej vedeckej konferencie : Bratislava, 27. máj 2010. - Bratislava : [Národohospodárska fakulta EU], 2010. ISBN 978-80-225-2973-0 Sch.
    PoznámkyRes. slov. Bibliogr. odkazy
    Systematika 330.342 - Vývojové štádiá. Vývojové stupne hospodárstva
    Heslá ekonomika sociálna * nástroje politiky sociálnej * systémy sociálno-ekonomické * podnikanie sociálne * rozvoj trvalo udržateľný
    AnotáciaPohľad na sociálnu politiku a ekonomiku v treťom miléniu. Nové trendy a nástroje hospodárskej a sociálnej politiky. Hlavné ciele v rámci reálneho znižovania nezamestnanosti, chudoby a sociálnej exklúzie. Aktivizácia súkromného, verejného a mimovládneho sektora k vytváraniu zamestnanosti, kvality života a trvalo udržateľného rozvoja. Riešenie dopadov globálnej hospodárskej krízy.