1. Názov Energy dependence, gas and oil supplies diversification and the implications for the EU
    Autorské údajeMilan Vošta, Barbora Vondrušková
    Autor Vošta Milan Vysoká škola ekonomická v Prahe, Fakulta medzinárodných vzťahov, Katedra svetovej ekonomiky
    Spoluautori Vondrušková Barbora
    Zdrojový dokument Politické vedy : časopis pre politológiu, najnovšie dejiny, medzinárodné vzťahy, bezpečnostné štúdiá. Roč. 12, č. 4 (2009), s. 83-97. - Banská Bystrica : Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov UMB, 2009. ISSN 1335-2741 Tab.
    Jazyk dokumentuangličtina
    Systematika 620.9 - Energetika všeobecne. Energetické hospodárstvo
    Heslá spotreba energie * ropa * plyn zemný * diverzifikácia * svet * Európska únia
    AnotáciaSúčasná situácia vo svetovom energetickom sektore. Vývoj spotreby ropy a zemného plynu. Vývoj požiadaviek a diverzifikácie v dodávkach energie. Energetická situácia v Európskej únii.
    Zväzky2009: 1-4