Rodičovský príspevok - forma zosúladenia práce a rodiny v Nemecku

1. Názov Rodičovský príspevok - forma zosúladenia práce a rodiny v Nemecku
    Preklad názvuParental allowance - the form of reconciliation of work and family in Germany
    Autorské údajeZuzana Poláčiková
    Autor Poláčiková Zuzana EUBFNHKSR - Katedra sociálneho rozvoja a práce NHF
    Zdrojový dokument Nové výzvy pre sociálnu politiku v období globálnej krízy : elektronický zborník príspevkov z medzinárodnej vedeckej konferencie : Bratislava, 27. máj 2010. S. [1-6]. - Bratislava : [Národohospodárska fakulta EU], 2010. ISBN 978-80-225-2973-0
    PoznámkyVEGA 1/041/09. - Res. angl., slov. Bibliogr. odkazy. - Príspevok je výstupom grantového projektu VEGA 1/041/09 "Nový rozmer hospodárskej a sociálnej politiky v znalostnej ekonomike".
    Systematika 304 - Spoločenské problémy všeobecne. Sociálna politika
    Heslá Nemecko * politika rodinná * politika sociálna * príspevok rodičovský * ukazovatele demografické * vývoj populačný
    AnotáciaZavedenie nového rodičovského príspevku a rodinná politika v Nemecku. Finančná podpora po narodení dieťaťa. Zlepšenie starostlivosti v materských školách prostredníctvom podpory "family-friendly working enviroment". Opatrenia spojené s demografickým vývojom v Nemecku. Hodnotenie výsledkov.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Archív EPCE10 00755-009, originál dokumentu