Podnikatelské prostředí v České republice - brzda obnovy republiky po krizi

1. Názov Podnikatelské prostředí v České republice - brzda obnovy republiky po krizi
    Autorské údajeEva Kislingerová
    Autor Kislingerová Eva Vysoká škola ekonomická v Prahe, CZ
    Zdrojový dokument Podnikanie a konkurencieschopnosť firiem 2010 : zborník z medzinárodnej vedeckej konferencie organizovanej v rámci podujatí k 70. výročiu založenia Ekonomickej univerzity v Bratislave : 20.5.2010 Bratislava. S. 147-154. - Bratislava : Vydavateľstvo EKONÓM, 2010. ISBN 978-80-225-2978-5 Graf, tab.
    PoznámkyRes. angl., čes. Bibliogr. odkazy
    Jazyk dokumentučeština
    Systematika 65.011.1 - Politika podnikania. Podniková stratégia
    Heslá prostredie podnikateľské * Česko * regulácia * regulácia hospodárska * sadzby daňové * náklady práce * korupcia * zdroje ľudské * kríza hospodárska
    AnotáciaZhrnutie najproblematickejších atribútov podnikateľského prostredia v Česku, ku ktorým patrí výška daní, neustále zmeny daňového systému a neprehľadnosť daňového práva, vysoké administratívne a finančné zaťaženie práce, nedostupnosť verejných zákaziek vinou korupcie a ďalšie. Rozhodujúcim momentom, ktorý podnikatelia cítia ako brzdu rozvoje ekonomiky je nízka kvalita regulácie a zároveň jej vysoké náklady prenášané v nemalej časti na podnikateľskú verejnosť.