Konkurenceschopnost českých podniků v podmínkách udržitelného rozvoje

1. Názov Konkurenceschopnost českých podniků v podmínkách udržitelného rozvoje
    Autorské údajeMarcela Kožená
    Autor Kožená Marcela Univerzita Pardubice
    Zdrojový dokument Podnikanie a konkurencieschopnosť firiem 2010 : zborník z medzinárodnej vedeckej konferencie organizovanej v rámci podujatí k 70. výročiu založenia Ekonomickej univerzity v Bratislave : 20.5.2010 Bratislava. S. 184-188. - Bratislava : Vydavateľstvo EKONÓM, 2010. ISBN 978-80-225-2978-5 Obr., tab.
    Jazyk dokumentučeština
    Systematika 339.137 - Konkurencia
    Heslá podnikanie malé * podnikanie stredné * Česko * konkurencieschopnosť * rozvoj trvalo udržateľný
    AnotáciaZnečistenie životného prostredia je v súčasnosti celosvetovým problémom, ktorý možno riešiť iba v globálnom kontexte. Toto má veľký dopad na podnikovú sféru. Príspevok hodnotí udržiteľnosť rozvoja na úrovni podniku, ďalej vzťah ku konkurencieschopnosti podniku, osobitne v oblasti malého a stredného podnikania. Nedostatky pri implementácii environmentálneho manažmentu podniku u malých a stredných podnikov.