1. Názov Psychologicko-ekonomické aspekty odlivu absolventov slovenských univerzít do zahraničia
    Autorské údajeTatiana Soroková
    Autor Soroková Tatiana Technická univerzita v Košiciach
    Zdrojový dokument Manažment podnikania a vecí verejných - dialógy : vedecko-odborný časopis Slovenskej akadémie manažmentu. Roč. 5, č. 12 (2010), s. 48-62. - Bratislava : Slovenská akadémia manažmentu, 2010. ISSN 1337-0510 Obr., tab.
    Systematika 331.55 - Mobilita pracovných síl
    Heslá migrácia * pohyb síl pracovných medzinárodný * sily pracovné * kvalifikácia * študenti * vzdelanie vysokoškolské * únik mozgov * Európska únia * prieskum informačný
    AnotáciaMigrácia absolventov slovenských univerzít do zahraničia. Negatívne a pozitívne dôsledky migrácie pre krajinu pôvodu. Motivačné aspekty migrácie - ekonomické a neekonomické faktory migrácie. Porovnanie situácie v krajinách EÚ. Cieľové krajiny slovenských absolventov univerzít. Výsledky dotazníkového prieskumu. Možnosti ovplyvňovania zahraničnej migrácie kvalifikovanej pracovnej sily.
    Zväzky2010: 11-13