Testovanie odbornej angličtiny na školách tretieho stupňa

1. Názov Testovanie odbornej angličtiny na školách tretieho stupňa
    Autorské údajeJarmila Cihová, Štefánia Dugovičová
    Autor Cihová Jarmila
    Spoluautori Dugovičová Štefánia
    Zdrojový dokument Kvalita jazykového vzdelávania na univerzitách v Európe III : medzinárodná vedecká konferencia pri príležitosti 70. výročia založenia Ekonomickej univerzity v Bratislave konaná pod záštitou Cercles : zborník príspevkov : Bratislava, 24. a 25. júna 2010. S. 42-47. - Bratislava : Vydavateľstvo EKONÓM, 2010. ISBN 978-80-225-2993-8
    Systematika 378 - Vysoké školstvo. Vedecká výučba
    Heslá jazyky cudzie * zručnosti * testy * testy didaktické * výučba vedecká * vzdelávanie
    AnotáciaMobilita študentov v rámci európskych univerzít si vyžaduje solídnu znalosť cudzieho jazyka uchádzačov a také certifikáty o testovaných jazykových zručnostiach, ktoré majú vysokú mieru závažnosti, t. j. môžu rozhodnúť o tom, či kandidát bude môcť v zahraničí študovať alebo či dostane prácu. Stručné opísanie cieľov a aktivít troch testovacích systémov: UNIcert, GULT a TESPIS.