1. Názov Vývoj hospodárskych cyklov vo vybraných krajinách eurozóny - konvergencia alebo divergencia ?
    Autorské údajeVladimír Úradníček, Emília Zimková
    Autor Úradníček Vladimír Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Spoluautori Zimková Emília Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Zdrojový dokument Mena, bankovníctvo a finančné trhy 2009 : zborník recenzovaných príspevkov z medzinárodnej vedeckej konferencie : Smolenice, 22.-23. október 2009. - Bratislava : [Katedra bankovníctva a medzinárodných financií NHF EU], 2010. ISBN 978-80-225-2863-4 Grafy, tab., vzorce
    PoznámkyVEGA 1/0229/09. - Res. angl., slov. Bibliogr. odkazy. - príspevok je publikovaný v rámci projektu VEGA 1/0229/09 Analýza vybraných otázok finančného a bankového trhu vzhľadom na vstup Slovenskej republiky do Hospodárskej a menovej únie.
    Systematika 330.342 - Vývojové štádiá. Vývojové stupne hospodárstva
    Heslá cykly hospodárske * Nemecko * Francúzsko * Taliansko * Slovensko * stupne hospodárstva vývojové * systémy ekonomické * metodológia * korelácia * konvergencia * analýza komparatívna
    AnotáciaVyhodnoenie stupňa konvergencie hospodárskych cyklov v Nemecku, Francúzsku, Taliansku a Slovensku za posledných 15 rokov. Metodológia výskumu je aplikovaná prístupom Hardinga a Pagana na meranie stupňa synchronizácie prostredníctvom korelačných koeficientov medzi hospodárskymi cyklami jednotlivých krajín a referenčným hospodárskym cyklom.