Môže byť podnikanie v dnešnej dobe etické?

1. Názov Môže byť podnikanie v dnešnej dobe etické?
    Autorské údajeAlžbeta Foltínová, Mária Bláhová
    Autor Foltínová Alžbeta EUBFPMKPO - Katedra podnikovohospodárska FPM
    Spoluautori Bláhová Mária EUBFAJKJT - Katedra jazykovedy a translatológie FAJ
    Zdrojový dokumentAplikovaná etika - kontext a perspektívy. S. 215-223. - Košice : Filozofická fakulta UPJŠ v Košiciach, Katedra aplikovanej etiky, 2010. ISBN 978-80-7097-735-4
    Systematika 17 - Etika. Morálka
    Heslá firmy * zodpovednosť spoločenská * podnikatelia * etika podnikateľská * kódexy etické
    AnotáciaModerné prístupy k etickej stránke podnikania a naplneniu spoločenskej zodpovednosti firiem. Etika - nový predmet v učebných osnovách vysokých škôl. Formy etického podnikania. Vo veľkých nadnárodných spoločnostiach nie je jednoduché vytvoriť univerzálne pravidlá etického kódexu správania zamestnancov, pretože je značne náročné definovať ich na pozadí kultúrnych rozdielov.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Archív EPCE10 01029-001, kópia plného textu