Drogová závislosť a jej prevencia na školách

1. Názov Drogová závislosť a jej prevencia na školách
    Autorské údajeDarina Orbánová
    Autor Orbánová Darina EUBFNHKPG - Katedra pedagogiky FNH - zrušená od 1.1.2024
    Zdrojový dokument Aktuálne problémy drogovej závislosti v SR i v ďalších krajinách EÚ : zborník príspevkov : vedecký seminár pri príležitosti 70. výročia založenia Ekonomickej univerzity v Bratislave : 27. apríl 2010, Spoločenská miestnosť v budove NHF EU. [S. 1-5]. - Bratislava : [Centrum protidrogových a poradenských služieb EU], 2010. ISBN 978-80-225-3044-6
    Systematika 37 - Výchova. Vzdelávanie. Vyučovanie
    Heslá drogy * prevencia * školy * výchova
    AnotáciaDôvody vzniku drogových závislostí sú rôzne. Dôležitú úlohu v otázkach drogových závislostí zohráva prevencia. Problematika prevencie sa stáva čoraz častejšie súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu. Na jednotlivých stupňoch vzdelávania sa vytvárajú rôzne formy prevencie, ktoré sa uplatňujú pomocou výchovných programov prispôsobených veku detí.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Archív EPCE10 01186-004, originál dokumentu