Modely zrelosti Business Intelligence

1. Názov Modely zrelosti Business Intelligence
    Autorské údajeAnna Hamranová
    Autor Hamranová Anna EUBFPMKIM - Katedra informačného manažmentu FPM
    Zdrojový dokument Ekonomické znalosti pro tržní praxi : sborník příspěvků z mezinárodní vědecké konference v Olomouci dne 8.-9.9.2010. S. 81-87. - Olomouc : Katedra aplikované ekonomie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, 2010. ISBN 978-80-904477-5-2
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 007 - Kybernetika. Systémová veda
    Heslá procesy podnikové * inteligencia umelá
    AnotáciaBusiness Intelligence (BI) - jeden z prostriedkov pre tvorbu, uchovávanie a využívanie znalostí v podnikoch. Pre úspešnú implementáciu BI boli z metodiky vyvinutej pre tvorbu informačného systému odvodené tzv. modely zrelosti BI. Tieto modely pomáhajú podnikom vhodne nasmerovať investície do BI tak, aby splnili svoje podnikateľské ciele.
    Kategória EPCPublikované príspevky na zahraničných vedeckých konferenciách
    Archív EPCE11 00025-001, kópia plného textu