Daňové opatrenia počas krízy – áno alebo nie?

1. Názov Daňové opatrenia počas krízy – áno alebo nie?
    Autorské údajeLadislav Eliaš
    Autor Eliaš Ladislav Žilinská univerzita v Žiline
    Zdrojový dokument Podniková ekonomika a manažment : elektronický odborný časopis o ekonomike, manažmente, marketingu a logistike podniku. Roč. 5, č. 1-2 (2009), s. 3-5. - Žilina : Žilinská univerzita v Žiline, 2009. ISSN 1336-5878
    PoznámkyPopis urobený: 3.12. 2010. - Názov z titulnej obrazovky. - Bibliogr. odkazy
    Systematika 338.24 - Hospodárske riadenie
    Heslá kríza hospodárska * opatrenia racionalizačné * zaťaženie daňové * Nemecko * Maďarsko * Bulharsko * Španielsko * Francúzsko * Česko * Slovensko * reformy hospodárske
    AnotáciaHospodárska a finančná kríza sú témy, ktoré ovplyvňujú ekonomiky celého sveta. Kríza sa dotkla života bežných ľudí, spoločnosti žijúcej v daných krajinách. Neistota a strach – to sú psychologické dôsledky, ktoré tiež vplývajú veľkou mierou na ľudí. Vlády jednotlivých krajín sa snažia znížiť dopady krízy všetkými právoplatnými nástrojmi. Či ich zvolili účinne alebo nie, na to sa príde až neskôr. Mnohé krajiny pristupujú počas krízy k rôznym daňovými opatreniam až reformám. Pohľad na daňové opatrenia, ktoré zavádzajú vlády krajín počas krízy.
    URL http://ke.uniza.sk/application_data/ke/uploads/Data/noviny_ke_1209.pdf
    Čísla2009: 1-2