Hospodárska kríza a podpora malých a stredných podnikov v SR

1. Názov Hospodárska kríza a podpora malých a stredných podnikov v SR
    Autorské údajeLucia Horvátová
    Autor Horvátová Lucia
    Zdrojový dokument Podniková ekonomika a manažment : elektronický odborný časopis o ekonomike, manažmente, marketingu a logistike podniku. Roč. 5, č. 1-2 (2009), s. 14-16. - Žilina : Žilinská univerzita v Žiline, 2009. ISSN 1336-5878
    PoznámkyPopis urobený: 3.12. 2010. - Názov z titulnej obrazovky. - Bibliogr. odkazy
    Systematika 338.2 - Hospodárska politika. Hospodárske vedenie. Hospodárske riadenie. Hospodárske plánovanie
    Heslá kríza hospodárska * opatrenia racionalizačné * podnik malý * podnik stredný * politika hospodárska * Slovensko * podpora podnikania * podpora štátna
    AnotáciaOpatrenia vlády SR na zmiernenie následkov globálnej finančnej krízy boli Ministerstvom hospodárstva SR rozpracované na 62 bodov. Ide o opatrenia krátkodobého, strednodobého a dlhodobého charakteru. Medzi opatrenia, ktoré predstavovali bezprostrednú reakciu vlády SR na svetovú hospodársku krízu a mali odvrátiť najhoršie dopady krízy patria: šrotovné, pomoc obyvateľom pri splácaní úverov na bývanie pri strate zamestnania v dôsledku hospodárskej krízy, zvýšenie prijatých vysokoškolákov za účelom zníženia počtu nezamestnaných). V rámci koncepcie obnovy hospodárskeho rastu sa vláda SR sústreďuje v krátkodobom horizonte na zrýchlenie čerpania fondov EÚ a realizáciu veľkých investičných projektov.
    URL http://ke.uniza.sk/application_data/ke/uploads/Data/noviny_ke_1209.pdf
    Čísla2009: 1-2