Dvadsať rokov súkromného vysokého školstva – kde sme a kam ideme

1. Názov Dvadsať rokov súkromného vysokého školstva – kde sme a kam ideme
    Autorské údajeJán Rebro, Jozef Hvorecký, Branislav Lichardus
    Autor Rebro Ján
    Spoluautori Hvorecký Jozef
    Lichardus Branislav
    Zdrojový dokument Management challenges in the 21st century : transport and logistics: opportunity for Slovakia in the era of knowledge economy : conference proceedings : Bratislava, april 19, 2011. S. 232-237. - Trenčín : School of Management / Vysoká škola manažmentu v Trenčíne, 2011. ISBN 978-80-89306-10-7
    Systematika 378 - Vysoké školstvo. Vedecká výučba
    Heslá školy vysoké * vzdelávanie vysokoškolské * legislatíva * novelizácia * výskum * financovanie školstva * granty * Slovensko
    AnotáciaPríchod City University so sídlom v Bellevue v štáte Washington, USA v roku 1991 na Slovensko. Prvá súkromná inštitúcia, ktorá začala ponúkať vysokoškolské vzdelanie na bakalárskej a magisterskej úrovni. Hlavné legislatívne problémy, s ktorými sa slovenské vysoké školy stretávajú. Súčasný stav. Vonkajšie prekážky. Komplexná akreditácia. Financovanie vedeckého výskumu. Rozdielne financovanie rozvojových grantov. Prekážky vnútorného rozvoja. Navrhovaná novelizácia zákona o vysokých školách a jej potenciálne vplyvy.

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu
    Plný text PDF241.5 KBz IP adresy EU po prihlásení