Regulujúce reformy v čase hospodárskej a finančnej krízy

1. Názov Regulujúce reformy v čase hospodárskej a finančnej krízy
    Autorské údajeEmília Krajňáková
    Autor Krajňáková Emília Ekonomická fakulta, Technická univerzita v Košiciach
    Zdrojový dokument Finančné trhy : odborný mesačník pre teóriu a prax finančných trhov. Č. Apríl (2011). - Bratislava : Derivát, 2011. ISSN 1336-5711
    PoznámkyPopis urobený: 16. 4. 2011. - Názov z titulnej obrazovky. - Bibliogr. odkazy. - Požaduje sa Microsoft Internet Explorer
    Systematika 338.24 - Hospodárske riadenie
    Heslá kríza finančná * Svetová banka * regulácia * legislatíva
    AnotáciaRegulujúce reformy zamerané na prekonanie dôsledkov hospodárskej a finančnej krízy dosahujú rekordný počet, Štvrtý rok po sebe v tejto oblasti sú lídrami Východná Európa a Stredná Ázia, pričom reformy uskutočňujú vo viac ako deväťdesiatich krajinách týchto regiónov. Táto tendencia sa šíri na východ do takej miery, ako nováčikovia dopĺňajú zoznam krajín, zavádzajúcich do života najväčší počet reforiem. V minulom roku dokonca v Afrike 28 krajín zaviedlo 58 reforiem. Medzi desiatkou svetových lídrov sú nasledujúce krajiny: Azerbajdžan, Albánsko, Kirgizská republika, Bielorusko, Senegal, Burkina Faso, Botswana, Kolumbia, Dominikánska republika, Egypt.
    Čísla2011: Apríl

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu