1. Názov Měření a řízení výkonnosti průmyslového podniku v technických, informačních, ekonomických, environmentálních a sociálních podmínkách 21. století
    Autorské údajeOlga Faltejsková, Lilia Dvořáková
    Autor Faltejsková Olga
    Spoluautori Dvořáková Lilia
    Zdrojový dokument Contemporary challenges in management II. : proceedings from international scientific conference : 26. november 2010 Banská Bystrica. S. [1-9]. - [Banská Bystrica] : [Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici], [2010]. ISBN 978-80-557-0145-5 Obr.
    Jazyk dokumentučeština
    Systematika 65.011 - Všeobecné zásady. Hospodárnosť. Racionalizácia. Výkonnosť
    Heslá výkonnosť * produktivita * efektívnosť * hospodárnosť * kontroling * hodnota * rentabilita * riadenie finančné * ukazovatele finančné
    AnotáciaDôsledky globalizácie hospodárstva. Nová ekonomika a manažment. Nový kontroling. Vzťah výkonnosti a Demingovho cyklu v kontrolingu. Nová profesia - manažér výkonnosti. Nová koncepcia finančného riadenia podniku - riadenie hodnoty. Výkonnosť a jeho meranie. Veličiny pre meranie výkonnosti. Hodnotenie podniku finančnými ukazovateľmi. Výkonnosť podniku v kontexte udržateľného rozvoja.Výročné správy a nové meranie výkonnosti podniku. Nefinančné ukazovatele - Ishikawov diagram príčin a následkov, metóda hodnotenia vitality podniku podľa Jindřicha Pollaka.