Dopady jednotnej oblasti platieb v eurách – SEPA

1. Názov Dopady jednotnej oblasti platieb v eurách – SEPA
    Preklad názvuThe Impact of the Single Euro Payments Area (SEPA)
    Autorské údajeMusa Hussam
    Autor Hussam Musa Ekonomická fakulta, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystricia
    Zdrojový dokument Journal of Competitiveness : odborný vědecký časopis z oblasti managementu a ekonomiky. No. 1 (2010), s. 40-51. - Zlín : Fakulta managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, 2010. ISSN 1804-1728
    PoznámkyPopis urobený: 13. 6. 2011. - Názov z titulnej obrazovky. - Res. angl. Bibliogr. odkazy
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 336.71 - Bankovníctvo. Banky
    Heslá systémy platobné * integrácia ekonomická medzinárodná * euro * Európa * spolupráca medzinárodná * konkurencia
    AnotáciaSEPA - Single Euro Payments Area (Jednotná oblasť platieb v eurách) je oblasť, kde spotrebitelia, podniky a ďalšie ekonomické subjekty môžu realizovať a prijímať platby v eurách v rámci Európy podľa rovnakých základných podmienok, práv a povinností bez ohľadu na to, v ktorom členskom štáte sa nachádzajú. Cieľom projektu SEPA je užšia európska integrácia a vytvorenie konkurenčného európskeho platobného trhu, ktorý môže priniesť vyššiu úroveň služieb, produktov a lacnejšie uskutočňovanie platieb. SEPA umožňuje zákazníkom realizovať bezhotovostné platby v eurách s ktorýmkoľvek účastníkom európskej oblasti pri použití jedného bankového účtu a jedného súboru platobných nástrojov. Všetky bežné platby v eurách sa stávajú „domácimi“ a stráca sa tak rozdiel medzi národnými a cezhraničnými platbami v euro oblasti.
    Čísla2010: 1

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu