Efektivnost investičních pobídek ve střední Evropě

1. Názov Efektivnost investičních pobídek ve střední Evropě
    Autorské údajePetr Makovský
    Autor Makovský Petr
    Zdrojový dokument Ekonomika a management : vědecký časopis Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Č. 1 (2011). - Praha : Podnikohospodářská fakulta VŠE v Praze. ISSN 1802-8934
    Jazyk dokumentučeština
    Krajina vydaniaČeská republika
    Heslá stredná Európa * kapitál zahraničný * investície zahraničné * efektívnosť investícií * modely ekonomicko-matematické * ponuka * stimuly ekonomické
    AnotáciaStredoeurópske ekonomiky na prelome tretieho tisícročia výrazne využívali nástroja investičných stimulov s cieľom prilákať zahraničný kapitál. V roku 2010 je možné ex-post zhodnotit úspešnosť tejto politiky. Matematické modelovanie umožňuje rozčleniť skúmanú množinu na jednotky efektívne a neefektívne. V rámci jednoduchej interpretáciee boli v stati zvolené len dva vstupy, kde jeden popisuje vládne výdavky na podporu FDI a druhý stav vybavenia práce kapitálom.

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu
    Plný text PDF387.6 KBverejne dostupné