Model of corporate responsibility systems in the EU countries

1. Názov Model of corporate responsibility systems in the EU countries
    Autorské údajeGabriela Dubcová, Vilém Kunz
    Autor Dubcová Gabriela EUBFPMKPO - Katedra podnikovohospodárska FPM
    Spoluautori Kunz Vilém
    Zdrojový dokument Ekonomika a management : vědecký časopis Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Č. 1 (2011). - Praha : Podnikohospodářská fakulta VŠE v Praze, 2011. ISSN 1802-8934
    PoznámkyPopis urobený:29. 9. 2011. - Res.slov. Bibliogr. odkazy
    Jazyk dokumentuangličtina
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 65.011.1 - Politika podnikania. Podniková stratégia
    Heslá podnikanie zodpovedné * kódexy etické * Slovensko * Česko * politika verejná * analýza komparatívna * Európska únia
    AnotáciaPredstavenie aktuálnych tém v oblasti zodpovedného podnikania. Definícia, prístupy, vedecká báza a praktická aplikácia, činnosť Európskej komisie na podporu ZP. Etický a ekonomický kontext ZP. Analýza existujúceho systému v krajinách Európskej únie, v Slovenskej republike a v Českej republike. Verejná politika ZP. Aktéri ZP: verejné autority angažované v ZP a neštátni aktéri. Inštrumenty a aktivity ZP: mandát; právny základ; iniciatívy, partnerstvá; spoločenské povedomie. Závery komparatívnej analýzy pre obe analyzované krajiny EU a Slovenskú republiku a Českú republiku. Silné a slabé stránky. Výsledky a odporúčania pre stratégiu ZP v Slovenskej republike a Českej republike.
    Kategória EPCVedecké práce v zahraničných nekarentovaných časopisoch
    Odkazy (1) - PUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ
    Archív EPCE11 01857-001, kópia plného textu