Stálosť, príprava, skúšky a realizácia výroby betónu

1. Názov Stálosť, príprava, skúšky a realizácia výroby betónu
    Súbežný názovStability, preparation, tests and realization of the concrete
    Autorské údajeĽubomír Hurajt
    Autor Hurajt Ľubomír
    Zdrojový dokument Znalectvo : v odboroch Stavebníctvo a Podnikové hospodárstvo. Roč. 13, č. 3-4 (2008), s. 41-47. - Žilina : Ústav súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline, 2008. ISSN 1335-809X
    Systematika 69 - Stavebné hmoty. Stavebné práce. Stavebná výroba. Stavebníctvo
    Heslá stavebníctvo * stavby * cement * voda * materiál * kvalita * kontrola * výroba
    AnotáciaZložky čerstvého betónu a ich charakteristika: cement, kamenivo, voda. Prísady a prímesi. Návrh zloženia betónu a jeho výroba. Určenie požiadaviek na čerstvý a zatvrdnutý betón. Výber vhodných zložiek. Určenie pomeru miešania zložiek čerstvého betónu. Výroba betónu. Kontrola kvality čerstvého betónu. Debnenie a odebňovanie.
    Čísla2008: 1--4