Vybrané zmeny regulácie bankového sektora

1. Názov Vybrané zmeny regulácie bankového sektora
    Súbežný názovSelected changes in regulation of the banking sector
    Autorské údajePeter Korduliak
    Autor Korduliak Peter EUBFNHKBF - Katedra bankovníctva a medzinárodných financií FNH
    Zdrojový dokument Management challenges in the 21st century : transport and logistics: opportunity for Slovakia in the era of knowledge economy : conference proceedings : Bratislava, april 19, 2011. S. 92-102. - Trenčín : School of Management / Vysoká škola manažmentu v Trenčíne, 2011. ISBN 978-80-89306-10-7 Sch., tab.
    PoznámkyRes. angl., slov. Bibliogr. odkazy
    Systematika 336.71 - Bankovníctvo. Banky
    Heslá bankovníctvo * regulácia * primeranosť kapitálová * podnikanie obozretné * likvidita
    AnotáciaZmeny, ktoré so sebou prinášajú pravidlá kapitálovej primeranosti a obozretného podnikania komerčných bánk - Basel III. Definitívna verzia Basel III sa ešte len tvorí a do praxe sa má zavádzať v roku 2013, pričom plne aplikovaný do systému má byť do roku 2019. Proces aplikácie Basel III.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Archív EPCE11 00657-014, originál dokumentu