1. Názov Metodológia corporatemetrics ako nástroj pre meranie diverzifikácie trhového rizika podnikov
    Autorské údajeDaniel Buc
    Autor Buc Daniel
    Zdrojový dokument Globalizácia a jej sociálno-ekonomické dôsledky '11 : zborník [príspevkov] z medzinárodnej vedeckej konferencie : vydaný ako mimoriadne číslo elektronického časopisu Podniková ekonomika a manažment : pod záštitou Ministerstva financií SR : Rajecké Teplice 4. - 5. október 2011. S. [1-6]. - [Žilina] : [Katedra ekonomiky Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity], [2011]. ISSN 1336-5878 Tab.
    Systematika 658.15 - Finančné hospodárstvo v podniku
    Heslá podnik * spoločnosti * riadenie finančné * prostredie podnikové * diverzifikácia * riziko * cash flow * výnosy podnikové * tvorba zisku * ukazovatele finančné * metodológia
    AnotáciaMetodológia CorporateMetrics predstavuje koncepčný rámec, ktorý je určený na meranie a diverzifikáciu trhového rizika v podnikovom prostredí. Princíp Value at Risk, ktorý umožňuje predpovedať najhoršiu potenciálnu stratu. Súčasť riadenia a rozhodovania v podnikoch a jej využívanie v podnikovom prostredí.