Možnosti využitia fuzzy logiky v ekonómii

1. Názov Možnosti využitia fuzzy logiky v ekonómii
    Autorské údajeTomáš Klieštik
    Autor Klieštik Tomáš Žilinská univerzita v Žiline
    Zdrojový dokument Globalizácia a jej sociálno-ekonomické dôsledky '11 : zborník [príspevkov] z medzinárodnej vedeckej konferencie : vydaný ako mimoriadne číslo elektronického časopisu Podniková ekonomika a manažment : pod záštitou Ministerstva financií SR : Rajecké Teplice 4. - 5. október 2011. S. [1-4]. - [Žilina] : [Katedra ekonomiky Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity], [2011]. ISSN 1336-5878 Obr.
    Systematika 519.86 - Teória ekonomicko-matematických modelov
    Heslá procesy rozhodovacie * diverzifikácia * riziko * metodológia logická * modely matematicko-logické * algoritmy * modelovanie ekonometrické * modely stochastické
    AnotáciaMožné varianty aplikácie fuzzy logiky v ekonomike. Algoritmus fuzzy logiky. Fuzzy modelovanie ako užitočný nástroj modelovania v oblasti ekonomického rozhodovania. Teoreticky jednoduché formy a efekt aplikácie metodológie fuzzy.