Priame zahraničné investície a nezamestnanosť v regiónoch SR

1. Názov Priame zahraničné investície a nezamestnanosť v regiónoch SR
    Autorské údajeJana Sochuľáková
    Autor Sochuľáková Jana Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne
    Zdrojový dokument Globalizácia a jej sociálno-ekonomické dôsledky '11 : zborník [príspevkov] z medzinárodnej vedeckej konferencie : vydaný ako mimoriadne číslo elektronického časopisu Podniková ekonomika a manažment : pod záštitou Ministerstva financií SR : Rajecké Teplice 4. - 5. október 2011. S. [1-5]. - [Žilina] : [Katedra ekonomiky Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity], [2011]. ISSN 1336-5878 Tab.
    Systematika 338.24 - Hospodárske riadenie
    Heslá Slovensko * spoločnosti nadnárodné * investície priame zahraničné * investori * rozvoj regionálny * riadenie regionálne * zamestnanosť * procesy sociálno-ekonomické
    AnotáciaPriame zahraničné investície (PZI) ako neoddeliteľná súčasť rozvoja medzinárodnej spolupráce a procesu globalizácie. Priame zahraničné investície do regiónov s vysokou mierou nezamestnanosti a nízkou mierou ekonomickej aktivity. Zapojenie regionálnych firiem do reťazcov nových dodávateľov v regióne. Nástroje a podpora investícií. Dôvody prečo investovať na Slovensku.